Ask

ArchiveRSS

InstagramTheme

Julianne. 21.

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

What in the HELL grocery store did you go to that this cost $32?! A lot of shitty food is indeed cheaper than healthy food, but there’s no way…

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

What in the HELL grocery store did you go to that this cost $32?! A lot of shitty food is indeed cheaper than healthy food, but there’s no way…

pearlkillers:

rebecca-dearest:

ablogwithaview:

w

Waffles > pancakes


TAKE THAT BACK

pearlkillers:

rebecca-dearest:

ablogwithaview:

w

Waffles > pancakes

TAKE THAT BACK

(Source: berriescitrusavocado)

(Source: steamaker)

Tomorrow I have an interview for yet another internship, but if I get it this time I’ll do it right and save lots of $$$ and work my bootay off so maybe they’ll hire me for more monies and I’ll keep keep keep looking for other jobs just in case. *Sigh* the stress will not be over but I just gotta keep workin’ workin’ workin’ hard

Posted 13 hours ago

(Source: coolasacalliope)